Bajki kombinatoryczne 26 listopada

Czy matematycy są urodzonymi bajkopisarzami? W dniu 26 listopada o godz. 14.00 na wykład dr. Michała Zwierzyńskiego Bajki komninatoryczne, na którym postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w ujęciu tzw. bajek kombinatorycznych. Z pozoru niewinna nazwa kryje za sobą wcale nietrywialną metodę nadawania interpretacji kombinatorycznej wyrażeniom matematycznym. Dzięki tym bajkom zobaczymy intrygujące metody dowodzenia niekiedy zawiłych tożsamości matematycznych.
A na warsztatach po wykładzie sami będziecie układali takie bajki.
Zajęcia sa bezpłatne, ale na warsztaty obowiązują zapisy.

Czekamy na Was w sali 107 Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, ul. Koszykowa 75 (Teren Centralny Politechniki Warszawskiej)
Na wykład zapraszamy w godz. 14.00 -15.00, a po wykładzie i krótkiej przerwie w godz. 15.15-16.45 warsztaty.