FN26: Eksperymentuj w wirtualnej rzeczywistości - grupa 2 (godz. 16:00)

Dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości (VR) uczeń przenosi się do całkowicie innego świata, w którym wciela się w rolę szalonego naukowca. Dzięki zaawansowanej technologii i kontrolerom VR można w bezpiecznym środowisku przeprowadzać eksperymenty z chemii, fizyki, biologii i matematyki, które są niebezpieczne lub nawet niemożliwe do wykonania w tradycyjnej sali laboratoryjnej. To wszystko w połączeniu z pełną imersją zapewnia niespotykane w szkole doznania i znacznie usprawnia proces nauczania. Fabuła każdej lekcji jest tak skonstruowana, że już po chwili można zapomnieć o tym, że na głowie mamy założone gogle VR, a w rękach tylko dwa kontrolery i poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.

prowadzący: dr inż. Joanna Porter-Sobieraj oraz inż. Mikołaj Wójcik
termin: 20 września 2022 (wtorek), godz. 16:00
miejsce: sala 302 i 303, Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW (Teren Centralny Politechniki Warszawskiej)

UWAGA
Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się z regulaminem BHP oraz dostarczenie podpisanego oświadczenia (w przypadku osób niepełnoletnich konieczny jest podpis rodzica lub opiekuna prawnego).

Opis: