Pierwszy MiNI Konkurs Matematyczny

W sobotę 4 marca 2017 rozegrano Pierwszy MiNI Konkurs Matematyczny sprawdzający wiedzę matematyczną. Ale nie tylko. Liczyła się również strategia wyboru zadań i szybkość ich rozwiązywania. O wyniku końcowym decydowała nie tylko liczba poprawnie rozwiązanych zadań ale również czas.

Konkurs trwał 60 minut. Do rozwiązania było 8 zadań testowych. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród dla najlepszych odbyło się po wykładzie MiNI Akademii Matematyki, o godzinie 15.00, w sali 107. O udziale w Konkursie decydowała kolejność zgłoszeń.

Trzech uczestników z najlepszymi wynikami zdobyło nagrody rzeczowe (gry, łamigłówki) oraz otrzymało automatyczną promocję z maksymalną liczbą punktów do II etapu Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych ( https://konkurs.mini.pw.edu.pl) . Uzyskanie statusu półfinalisty lub finalisty tego konkursu daje dodatkowe punkty w konkursie „Szkoła MiNI Akademii Matematyki”.
Tutaj można znaleźć Regulamin MiNI Konkursu Matematycznego .