Zaproszenie na zajęcia "O iloczynach, czyli czy mnożyć można tylko liczby?"

ZAPROSZENIE NA KOLEJNE ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

06 kwietnia 2024 roku

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić na kolejny wykład MiNI Akademii Matematyki, którego tytuł to

"O iloczynach, czyli czy mnożyć można tylko liczby?"

Wykładowca: Renata Gruszka

Tematyka wykładu:
Na wykładzie i warsztatach opowiemy o różnych iloczynach skalarnych, w szczególności w przestrzeniach R^2,R^3, przestrzeniach wielomianów R_n [x] oraz o iloczynach wektorowym i mieszanym. Ponadto przedstawimy ich zastosowania w geometrii analitycznej w rzeczywistej przestrzeni dwu i trzywymiarowej.

Data i miejsce:

Data: Sobota, 06 kwietnia 2024 roku
Godzina wykładu: 14:00-15:00
Warsztaty: 15:15-16:45
Wykład odbędzie się w sali 107 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Ważne informacje dotyczące warsztatów:
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszych zapisów (zapisy na stronie: https://akademia.mini.pw.edu.pl/pl/zajecia)

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów matematyki do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Do zobaczenia 6 kwietnia!