Zaproszenie na zajęcia "Jak znaleźć drogę? Kilka słów o algorytmach grafowych"

ZAPROSZENIE NA KOLEJNE ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

23 marca 2024 roku

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić na kolejny wykład MiNI Akademii Matematyki, którego tytuł to

"Jak znaleźć drogę? Kilka słów o algorytmach grafowych"

Wykładowca: Rafał Górak

Matematyka, jako niezwykle fascynująca dziedzina, skrywa wiele tajemnic, które chcielibyśmy z Wami zgłębić. Wykład będzie doskonałą okazją do zanurzenia się w świat matematyki, który jest zarówno źródłem niekończących się pytań, jak i odpowiedzi.

Data i miejsce:

Data: Sobota, 23 marca 2024 roku
Godzina wykładu: 14:00-15:00
Warsztaty: 15:15-16:45
Wykład odbędzie się w sali 107 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Tematyka wykładu:
Opowiem o algorytmach grafowych, głównie tych, które wyszukują najkrótszą drogę pomiędzy dwoma wierzchołkami grafu. Zastanowimy się, jak są one skuteczne (czyli ile niepotrzebnych wierzchołków muszą one odwiedzić w drodze do celu) oraz poszukamy ciekawych i nieoczywistych zastosowań.
Wszelkie pojęcia zostaną wyjaśnione w sposób matematyczny i znajomość programowania nie jest potrzebna.

Ważne informacje dotyczące warsztatów:
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszych zapisów (zapisy na stronie: https://akademia.mini.pw.edu.pl/pl/zajecia)

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów matematyki do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Do zobaczenia 23 marca!