Zajęcia "Wszechobecne grupy (w matematyce i wokół nas)"

ZAPROSZENIE NA KOLEJNE ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

2 grudnia 2023 roku

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić na kolejny wykład MiNI Akademii Matematyki, którego tytuł to

"Wszechobecne grupy (w matematyce i wokół nas)"

Wykładowca: Żaneta Trębska

Matematyka, jako niezwykle fascynująca dziedzina, skrywa wiele tajemnic, które chcielibyśmy z Wami zgłębić. Wykład będzie doskonałą okazją do zanurzenia się w świat matematyki, który jest zarówno źródłem niekończących się pytań, jak i odpowiedzi.

Data i miejsce:

Data: Sobota, 2 grudnia 2023 roku
Godzina wykładu: 14:00-15:00
Warsztaty: 15:15-16:45
Wykład odbędzie się w sali 107 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Na wykładzie podamy definicję grupy, jej podstawowe własności, np. prawo skracania, przykłady: (Z, +), (R,+), (Zn, +), grupy izometrii figur na płaszczyźnie (D3).
Odkrywanie grup w otoczeniu: parkietaże, obiekty z różnymi symetriami.

Na warsztatach: przykłady konkretnych grup skończonych (tabelki, znajdowanie odwrotności), badanie symetrii dla figur na płaszczyźnie.

Ważne informacje dotyczące warsztatów:
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszych zapisów (zapisy na stronie: https://akademia.mini.pw.edu.pl/pl/zajecia)

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów matematyki do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Do zobaczenia 2 grudnia!