Zajęcia "Czy istnieje idealny system wyborczy?"

ZAPROSZENIE NA KOLEJNE ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

28 października 2023 roku

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić na kolejny wykład MiNI Akademii Matematyki, którego tytuł to

"Czy istnieje idealny system wyborczy?"

Wykładowca: Hubert Grochowski

Matematyka, jako niezwykle fascynująca dziedzina, skrywa wiele tajemnic, które chcielibyśmy z Wami zgłębić. Wykład będzie doskonałą okazją do zanurzenia się w świat matematyki, który jest zarówno źródłem niekończących się pytań, jak i odpowiedzi.

Data i miejsce:

Data: Sobota, 28 października 2023 roku
Godzina wykładu: 14:00-15:00
Warsztaty: 15:15-16:45
Wykład odbędzie się w sali 107 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

W codziennym życiu regularnie oddajemy głosy – głosujemy w wyborach prezydenckich, na przewodniczących szkoły, czy w innych rodzajach głosowań. Rodzajów głosowań jest wiele – można zatem postawić sobie pytanie - czy istnieje idealny taki system wyborczy, który jest zawsze najlepiej stosować? I co to znaczy, że miałby być idealny? Bądź jakie zalety i wady mają znane systemy wyborcze? I przede wszystkim – jaki ma to związek z matematyką? Na te pytania poszukamy odpowiedzi.

Ważne informacje dotyczące warsztatów:
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszych zapisów (zapisy na stronie: https://akademia.mini.pw.edu.pl/pl/zajecia)

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników matematyki oraz osoby ciekawe świata nauki do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Do zobaczenia 28 października!