Zajęcia "Czy wszystkie zbiory nieskończone mają równą ilość elementów?" rozpoczynają kolejny rok szkolny z Mini Akademią Matematyki

ZAPROSZENIE NA PIERWSZE ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

7 października 2023 roku

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić Was na pierwszy wykład MiNI Akademii Matematyki, którego tytuł to

"Czy zbiory nieskończone mają równość ilość elementów?"

Matematyka, jako niezwykle fascynująca dziedzina, skrywa wiele tajemnic, które chcielibyśmy z Wami zgłębić. Wykład będzie doskonałą okazją do zanurzenia się w świat matematyki, który jest zarówno źródłem niekończących się pytań, jak i odpowiedzi.

Data i miejsce:

Data: Sobota, 7 października 2023 roku
Godzina wykładu: 14:00-15:00
Warsztaty: 15:15-16:45
Wykład odbędzie się w sali 107 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Podczas wykładu dowiemy się, czy zbiory nieskończone rzeczywiście mają równą ilość elementów czy może istnieją różnice w ich mocy. To fascynujące zagadnienie będzie omawiane w sposób przystępny, aby każdy uczestnik mógł zrozumieć to zagadnienie bez względu na swój poziom wiedzy matematycznej.

Ważne informacje dotyczące warsztatów:
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszych zapisów (zapisy na stronie: https://akademia.mini.pw.edu.pl/pl/zajecia)

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników matematyki oraz osoby ciekawe świata nauki do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu. Razem odkryjemy, jak nieskończoność może być nie tylko fascynującą, ale także zaskakująco zrozumiałą koncepcją matematyczną.

Do zobaczenia 7 października!