Wyniki Pierwszego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki

Wyniki indywidualne Pierwszego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki przeprowadzonego 27 października 2018r. Pierwsza piatka rankingu indywidualnego:

M. Imię i nazwisko Popr. zadań Czas   Punkty	    Szkoła
1	Marcin Stopka	       3	 23m. 21s.	 2,88	Gimnazjum Dwujęzyczne nr 59 w Warszawie
2	Hubert Skibiński	   2     31m. 01s.	 1,76	 LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie
3	Ryszard Markowski   1	 18m. 27s.	 1,00	 XIV LO im. S. Staszica w Warszawie
4	Kacper Cholewiński   1	 21m. 00s.	 0,99	 IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie
5	Adam Jaskuła          1	 31m. 10s.	 0,88	 IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie

Zdobywcy czterech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów Ligi. Pierwsza trójka otrzymała też promocję do II etapu Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych ( https://konkurs.mini.pw.edu.pl) .

Zadania konkursowe dotyczyły tematyki omawianej na poprzednich zajęciach MiNI Akademii Matematyki (6 października 2018, dr Agnieszka Zimnicka, W krainie średnich). Konkurs trwał 40 minut. Do rozwiązania było 6 zadań testowych. Za wskazanie wszystkich poprawnych odpowiedzi do zadania otrzymywało się 1 punkt. Końcowy wynik punktowy został obliczony przez pomnożenie wyniku punktowego uzyskanego za rozwiązania zadań przez współczynnik odpowiadający czasowi w jakim uczestnik zaznaczył odpowiedzi na wszystkie zadania. Przez pierwsze 20 minut trwania Konkursu współczynnik ten wynosił 1. Potem współczynnik ten malał liniowo aż do osiągnięcia wartości 0,8 na koniec czyli po 40 minutach.

Kolejny konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki rozegramy w sobotę 17 listopada 2018 o godzinie 13.00, czyli tuż przed kolejnymi zajęciami MiNI Akademii Matematyki. Zadania konkursowe dotyczyć będą tym razem tematyki omawianej na zajęcia, które odbyły się 27 października, czyli krzywych stożkowych. Informacja o zapisach na kolejny konkurs ligowy pojawi się wkrótce na stronie MiNI Akademii Matematyki.