Rusza Liga MiNI Akademii Matematyki 2018/19

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Ligi MiNI Akademii Matematyki w nowym roku szkolnym.

Tuż przed następnymi zajęciami MiNI Akademii Matematyki, w sobotę 27 października 2018 roku, o godzinie 13.00 rozegramy pierwszy konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki.
Zadania konkursowe dotyczyć będą tematyki omawianej na poprzednich zajęciach (6 października 2018, dr Agnieszka Zimnicka, W krainie średnich). W ramach Ligi MiNI Akademii Matematyki planujemy rozegrać 6 konkursów, każdy będzie związany tematycznie z poprzednimi zajęciami MiNI Akademii Matematyki. Najlepsi w każdym konkursie oraz w łącznej klasyfikacji Ligi otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów (Fundacja mBanku, ZIBI Casio) oraz uzyskają automatyczne promocje do wyższych etapów w Powszechnym Internetowym Konkursie dla uczniów szkół średnich - Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych ( https://konkurs.mini.pw.edu.pl).

Zapisy na pierwszy konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki uruchomimy w czwartek 11 października 2018 o godz. 12.00 . Liczba miejsc ograniczona.O tym czy uczestnikowi uda się zapisać na konkurs ligowy decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o tym jak się zapisać na konkurs znajdziecie na tej stronie w momencie uruchomienia zapisów.

Liga MiNI Akademii Matematyki jest serią konkursów ligowych, w których uzyskany przez uczestnika wynik zależy od poprawności odpowiedzi oraz czasu, a uzyskane w poszczególnych konkursach wyniki sumują się. Tematy kolejnych konkursów ligowych wiążą się z tematyką kolejnych zajęć MiNI Akademii Matematyki. Konkursy ligowe odbywają się w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, który mieści się w Warszawie przy ul. Koszykowej 75. Informacja o terminach rozgrywania konkursów ligowych oraz limitach miejsc będzie zamieszczona na stronie Konkursu oraz stronie internetowej MiNI Akademii Matematyki. Konkursy ligowe rozgrywa się przy użyciu Systemu Informatycznego Konkursu oraz komputera udostępnionego przez Organizatora Konkursu i przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu stworzonej bazy zadań konkursowych.

Regulamin Ligi MiNI Akademii Matematyki można znaleźć tutaj .