Kółko matematyczne - Matematyka dla ambitnych

Zajęcia 30 kwietnia się nie odbędą.
Rozpoczniemy warsztaty w połowie maja -w ramach projektu.

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej wraz z Wydziałami Fizyki i Chemii w latach 2019-2022 realizować będzie projekt MatFizChem na PW współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Od maja warsztaty matematyczne "Matematyka dla Ambitnych" będą częścią tego projektu. W ramach projektu, jeszcze w tym roku szkolnym, oprócz warsztatów przygotowujących do konkursów matematycznych proponujemy też zajęcia matematycznych z Algorytmiki (maj/czerwiec).
Zainteresowanych optyką zapraszamy na warsztaty z holografii.
Więcej szczegółów na stronie https://mfch.mini.pw.edu.pl/,

Aby wziąć udział w projekcie należy zarejestrować się na stronie https://mfch.mini.pw.edu.pl/, zapoznać się z regulaminem rekrutacji a następnie wypełnić i przesłać na adres podany w regulaminie dokumenty rekrutacyjne .

Na to wszystko macie czas do 7 maja, ale ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń warto zrobić to już teraz.

Zajęcia w ramach projektu MatFizChem na Pw. będą odbywały się we wtorki w godzinach 16.30-19.45 (4h lekcyjne) i rozpoczną się po zakończeniu rekrutacji w połowie maja.
Dokładna data rozpoczęcia ogłoszona zostanie na stronie projektu.

Rok 2018/2019

UWAGA: w dniu 16 kwietnia .z ostatnie przed przerwą Świąteczną zajęcia warsztatowe
Wszystkim uczestnikom zajęć życzymy wspaniałej świątecznej atmosfery i dobrego wypoczynku.
A po Świętach Wielkanocnych zajęcia w nowej formule:

w każdy wtorek godz 16.30-19.45
W ramach projektu MatFizChem na Pw.
Szczegółowe informacje o rekrutacji w połowie tygodnia.

W semestrze letnim zajęcia w godz. 16.30-18.00 w sali 105.

Zapraszamy

Zajęcia warsztatowe Matematyka dla Ambitnych rozpoczniemy w marcu w ramach projekty europejskiego w nieco zmienionej formule: (3 grupy o różnych poziomach zaawansowania) po przeprowadzeniu rekrutacji do projektu
Śledźcie informacje na tej stronie i na Facebooku https://www.facebook.com/MiNIAkademiaMatematyki/

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia warsztatów matematycznych „Matematyka dla ambitnych” będą kontynuowane.
Tak jak w roku ubiegłym zapraszamy uczniów liceum, gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej pasjonujących się rozwiązywaniem problemów matematycznych.
Chcemy zwrócić uwagę na heurystykę rozwiązywania problemów, pokazać metody i techniki.
Będziemy prezentowali nietypowe problemy różniące sie od szkolnych zadań.
Zapraszamy
Pierwsze zajęcia odbyły się 2 października . Mogliście zobaczyć jak rozważanie prostych, szczególnych przypadków może pomóc w rozwiązaniu bardziej skomplikowanych problemów.

16 kwietnia 2019, mgr Michał Zwierzyński Jeszcze trochę o ciągach cd
9 kwietnia 2019, mgr Michał Zwierzyński Jeszcze ciekawiej o ciągach cd
2 kwietnia 2019, mgr Michał Zwierzyński Ciekawie o ciągach
19.03. 2019, dr Barbara Roszkowska-Lech Niezmienniki-kolorowe dowody cd
12.03. 2019, dr Barbara Roszkowska-Lech Niezmienniki-kolorowe dowody
5.03. 2019, dr Barbara Roszkowska-Lech Wzory skróconego mnożenia w zadaniach konkursowych cd
26.02. 2019, dr Barbara Roszkowska-Lech Wzory skróconego mnożenia w zadaniach konkursowych
22.01. 2019, dr Barbara Roszkowska-Lech Równania i układy równań cd
15.01. 2019, dr Barbara Roszkowska-Lech Równania i układy równań
8 stycznia 2019, mgr Michał Zwierzyński Indukcja matematyczna cd
18 grudnia 2018, mgr Michał Zwierzyński Indukcja matematyczna
11.12. 2018, dr Barbara Roszkowska-Lech Niezmienniki.
27 listopada 2018, dr Barbara Roszkowska-Lech Parzyste, nieparzyste.
13, 20 listopada 2018, dr Barbara Roszkowska-Lech Szufladki Pana Dirichleta.
6 listopada 2018, dr Barbara Roszkowska-Lech O dowodach matematycznych cd.
30 października 2018, dr Barbara Roszkowska-Lech Jak to udowodnić?
23 października 2018, dr Leszek Sidz Geometria na płaszczyźnie
16 października 2018, dr Leszek Sidz Geometria na płaszczyźnie
9 października 2018, mgr Michał Zwierzyński Zadania konkursowe
2 października 2018, dr Barbara Roszkowska-Lech Uprościj i rozważ przypadki szczególne