Wyniki Szóstego Konkursu i końcowe rankingi Ligi MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2017/18

Wyniki Szóstego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki rozegranego 17 marca 2018 :

M. Imię i nazwisko   Popr. zad.  Czas      Punkty	        Szkoła
1	Jakub	Kaszycki       10	  15m. 45s.	9.60 p.	Oddz. Gim. CXXII LO im. I. Domeyki w Warszawie
2	Daniel	Laskowski     9	  22m. 06s.	8.01 p.	IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie
3	Bartosz Skowronek   9	  25m. 25s.	7.74 p.	LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
4	Filip	Rękawek        8	  17m. 47s.	7.52 p.	Katolickie LO im C.K.Norwida w Garwolinie
5	Piotr	Kram	           9	  37m. 43s.	6.66 p.	XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
6	Hubert	Skibiński	   7	  30m. 04s.	5.67 p.	LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
7	Dominik Kania	           7	  30m. 22s.	5.67 p.	Katolickie LO im C.K.Norwida w Garwolinie
8	Julianna Jagiełło	   6	  32m. 57s.	4.74 p.	XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
9	Jakub Kwietniewski   5	  18m. 50s.	4.65 p.	XL LO im. Stefana Żeromskiego w Warszawie

O kolejności miejsc w konkursie decydowała ostateczna liczba zdobytych punktów. W przypadku uzyskania identycznego wyniku punktowego o kolejności decydował krótszy czas rozwiązywania zadań.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody (gry planszowe) ufundowane przez Fundację mBanku - sponsora Ligi.

Zadania konkursowe dotyczyły tematyki omawianej na poprzednich zajęciach MiNI Akademii Matematyki, czyli modelowania matematyczneogo. Konkurs trwał 48 minut. Do rozwiązania było 12 zadań testowych. Za wskazanie wszystkich poprawnych odpowiedzi do zadania otrzymywało się 1 punkt. Końcowy wynik punktowy został obliczony przez pomnożenie wyniku punktowego uzyskanego za rozwiązania zadań przez współczynnik odpowiadający czasowi w jakim uczestnik zaznaczył odpowiedzi na wszystkie zadania. Przez pierwsze 12 minut trwania Konkursu współczynnik ten wynosił 1. Potem współczynnik ten malał liniowo aż do osiągnięcia wartości 0,64 na koniec, czyli po 48 minutach.

Końcowy Ranking Indywidualny Ligi MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2017/18 (po sześciu konkursach) - pierwsza dziesiątka (laureaci Ligi):

M.  Imię i nazwisko    Suma punktów                 Szkoła
1	Piotr	Kram	         30.91	XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
2	Jakub Kaszycki	         30.04	Oddz. Gim. CXXII LO im. I. Domeyki w Warszawie
3	Daniel Laskowski	 29.50	IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie
4	Bartosz Skowronek  24.81	LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
5	Filip Rękawek	          20.79	KLO im. C. K. Norwida w Garwolinie
6	Jakub Kwietniewski  18.71	XL LO im. Stefana Żeromskiego w Warszawie
7	Jakub Skrajny	          16.66	Katolickie LO im C.K.Norwida w Garwolinie
8	Hubert Skibiński        15,99   LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
9	Julianna Jagiello	  15.74	XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
10	Ryszard Markowski 14.84	Prywatne Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie

Końcowy Ranking Szkół Ligi MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2017/18 (po sześciu konkursach) - pierwsza trójka:

Miejsce	             Szkoła	                                                               Suma punktów
      1 	XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie	         63.43
      2	Katolickie LO im C.K.Norwida w Garwolinie	         47.37
      3	LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie	                 40.80

Do aktualnego rankingu szkół zaliczane były liczby punktów uzyskanych przez co najwyżej trzech uczniów tej szkoły z najwyższymi ostatecznymi liczbami punktów zdobytymi w każdym konkursie ligowym.

Tytuł Szkoły MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2017/18 zdobyło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Uroczyste ogłoszenie wyników Szóstego Konkursu oraz wyników końcowych Ligi MiNI Akademii Matematyki 2017/18 i wręczenie nagród najlepszym uczestnikom odbyło się bezpośrednio
po zakończeniu wykładu MiNI Akademii Matematyki w dniu 17 marca 2018.

Dziesięciu najlepszych uczestników w końcowym rankingu indywidualnym Ligi uzyskało status Laureata Ligi, otrzymało automatyczną promocję do półfinału Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz zdobyło nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów Ligi: Fundację mBanku i firmę ZiBI Casio. Trzech najlepszych uczestników w klasyfikacji końcowej Ligi otrzymało kalkulatory Casio FX 991 CEX ufundowane przez firmę ZIBI Casio - sponsora Ligi.