Szósty Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki - 17 marca 2018 - zapisy

Szósty ( i ostatni w tegorocznej edycji) Konkurs Ligi MiNi Akademii Matematyki rozegramy w sobotę 17 marca 2018 o godzinie 13.00, czyli tuż przed kolejnymi zajęciami MiNI Akademii Matematyki (sala 311 w gmachu Wydziału MiNI PW). Konkurs potrwa 48 minut. Zadania konkursowe dotyczyć będą tematyki omawianej na poprzednich zajęciach MiNI Akademii Matematyki, czyli modelowania matematycznego.

Prezentację z poprzedniego wykładu MiNI Akademii Matematyki można znaleźć tutaj .

Uroczyste ogłoszenie wyników Szóstego Konkursu oraz wyników końcowych Ligi MiNI Akademii Matematyki 2017/18 i wręczenie nagród najlepszym uczestnikom odbędzie się bezpośrednio
po zakończeniu wykładu MiNI Akademii Matematyki (17 marca 2018, godz. 15.00, w sali 107).

Trzech uczestników Szóstego Konkursu z najlepszymi wynikami otrzyma dyplomy i nagrody rzeczowe (gry planszowe ufundowane przez Fundację mBanku - sponsora Ligi) oraz uzyska automatyczną promocję z maksymalną liczbą punktów do II etapu Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych ( https://konkurs.mini.pw.edu.pl) . Dziesięciu najlepszych uczestników w klasyfikacji końcowej Ligi uzyska automatyczną promocję do półfinału Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - Matematyka , otrzyma dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów Ligi (gry planszowe ufundowane przez Fundację mBanku). Trzech najlepszych uczestników w klasyfikacji końcowej Ligi otrzyma kalkulatory FX 991 CEX ufundowane przez firmę ZIBI Casio - sponsora Ligi.

Aktualny ranking Ligi MiNI Akademii Matematyki 2017/18 można znaleźć tutaj . Szkoła, której uczniowie najlepiej wypadną w konkursach ligowych otrzyma tytuł Szkoły MiNI Akademii Matematyki 2017/18.

Aby zapisać się na Szósty Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki należy mieć założone i uaktywnione konto w Powszechnym Internetowym Konkursie dla uczniów szkół średnich - Matematyka na stronie: https://konkurs.mini.pw.edu.pl. Po zalogowaniu się na to konto można zapisać się na Szósty Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki korzystając z poniższego linka: Zapisy .

Liczba miejsc ograniczona.O tym czy uczestnikowi uda się zapisać na konkurs ligowy decyduje kolejność zgłoszeń. Regulamin Ligi MiNI Akademii Matematyki można znaleźć tutaj .

Konkurs sprawdzać będzie wiedzę matematyczną. Ale nie tylko. Liczyć się będzie również strategia wyboru zadań i szybkość ich rozwiązywania. O wyniku końcowym decydować będzie nie tylko liczba poprawnie rozwiązanych zadań ale również czas. Konkurs będzie trwał 48 minut. Do rozwiązania będzie 12 zadań testowych (czyli do zdobycia będzie 12 punktów). Przy każdym z nich trzeba będzie wskazać wszystkie poprawne odpowiedzi. Końcowy wynik punktowy będzie obliczony przez pomnożenie wyniku punktowego uzyskanego za rozwiązania zadań przez współczynnik odpowiadający czasowi w jakim uczestnik zaznaczył odpowiedzi na wszystkie zadania. Przez pierwsze 12 minut trwania Konkursu współczynnik ten będzie wynosił 1. Potem współczynnik ten będzie malał liniowo aż do osiągnięcia wartości 0,64 na koniec czyli po 48 minutach.

Konkurs odbędzie się w sali 311 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, ul. Koszykowa 75 (Teren Centralny Politechniki Warszawskiej).