Wyniki Czwartego Konkursu i aktualne rankingi Ligi MiNI Akademii Matematyki

Wyniki Czwartego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki rozegranego 10 lutego 2018 :

M.  Imię i nazwisko   Popr. zadań   Czas         Punkty	        Szkoła
1	Piotr	 Kram	                4	17m. 29s.	04.00 p.        XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
2	Jakub Kaszycki	                3	07m. 16s.	03.00 p.	Oddz. Gim. CXXII LO im. I. Domeyki w Warszawie
3	Ryszard Markowski	3	08m. 15s.	03.00 p.	Prywatne Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie
4	Daniel Laskowski	        3	08m. 32s.	03.00 p.	IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie
5	Bartosz Skowronek	3	19m. 53s.	03.00 p.	LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
6	Jakub Kwietniewski	2	19m. 59s.	02.00 p.	XL LO im. Stefana Żeromskiego w Warszawie
7	Hubert Skibiński	        2	20m. 06s.	01.98 p.	        LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
8	Julianna Jagiełło	        2	21m. 22s.	01.94 p.	        XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
9	Mikołaj Kamiński            1	09m. 49s.	01.00 p.	        XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

O kolejności miejsc w konkursie decyduje ostateczna liczba zdobytych punktów. W przypadku uzyskania identycznego wyniku punktowego o kolejności decyduje krótszy czas rozwiązywania zadań.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Fundację mBanku - sponsora Ligi.

Zadania konkursowe dotyczyły tematyki omawianej na poprzednich zajęciach MiNI Akademii Matematyki, czyli automatów komórkowych. Konkurs trwał 30 minut. Do rozwiązania było 5 zadań testowych. Za wskazanie wszystkich poprawnych odpowiedzi do zadania otrzymywało się 1 punkt. Końcowy wynik punktowy został obliczony przez pomnożenie wyniku punktowego uzyskanego za rozwiązania zadań przez współczynnik odpowiadający czasowi w jakim uczestnik zaznaczył odpowiedzi na wszystkie zadania. Przez pierwsze 20 minut trwania Konkursu współczynnik ten wynosił 1. Potem współczynnik ten malał liniowo aż do osiągnięcia wartości 0,80 na koniec, czyli po 30 minutach.

Ranking indywidualny Ligi MiNI Akademii Matematyki po czterech konkursach - pierwsza dziesiątka:

M.  Imię i nazwisko    Suma punktów                 Szkoła
1 Piotr Kram	                17.53 p.	   XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
2 Daniel Laskowski	        15.49 p.	   IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie
3 Ryszard Markowski	14.84 p.	   Prywatne Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie
4 Jakub Kaszycki	        14.44 p.	   Oddz. Gim. CXXII LO im. I. Domeyki w Warszawie
5 Bartosz Skowronek	13.11 p.	   LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
6 Jakub Skrajny	        11.76 p.	   Katolickie LO im C.K.Norwida w Garwolinie
7 Jakub Kwietniewski	11.21 p.	   XL LO im. Stefana Żeromskiego
8 Mikołaj Kamiński	11.08 p.	   XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
9 Filip Rękawek	        10.39 p.	   KLO im. C. K. Norwida w Garwolinie
10 Julianna Jagiełło	        07.04 p.   XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

W przypadku jednakowej łącznej liczby punktów o kolejności w rankingu decyduje wyższa pojedyncza liczba punktów uzyskana w jednym z konkursów ligowych.

Ranking szkół Ligi MiNI Akademii Matematyki po czterech konkursach - pierwsza piątka:

Miejsce	             Szkoła	                                                             Suma punktów
      1 	XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie	         38,65
      2	Katolickie LO im C.K.Norwida w Garwolinie	         26,40
      3	LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie	                 18,53
      4	IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie   15,49
      5        Prywatne Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie                        14,84

Do aktualnego rankingu szkół zaliczane są liczby punktów uzyskanych przez co najwyżej trzech uczniów tej szkoły z najwyższymi ostatecznymi liczbami punktów zdobytymi w każdym konkursie ligowym.

Kolejny konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki rozegramy przed kolejnymi zajęciami MiNI Akademii Matematyki, 3 marca 2018 o godzinie 13.00 w sali 218 w gmachu MiNI PW. Zadania konkursowe dotyczyć będą tym razem tematyki omawianej na zajęciach, które odbyły się 10 lutego 2018.