Liga MiNI Akademii Matematyki

Już w najbliższą sobotę 4 listopada 2017, tuż przed kolejnymi zajęciami MiNI Akademii Matematyki, o godzinie 13.00 rozegramy pierwszy konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki.
Zadania konkursowe dotyczyć będą tematyki omawianej na poprzednich zajęciach (14 października 2017, prof. Krzysztof Chełmiński, Okręgi i styczne). W ramach Ligi MiNI Akademii Matematyki planujemy rozegrać 6 konkursów, każdy będzie związany tematycznie z poprzednimi zajęciami MiNI Akademii Matematyki. Najlepsi w każdym konkursie oraz w łącznej klasyfikacji Ligi otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz uzyskają automatyczne promocje do wyższych etapów w Powszechnym Internetowym Konkursie dla uczniów szkół średnich - Matematyka

Zapisy na pierwszy konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki uruchomimy w czwartek 2 listopada 2017 o godz. 12.00 . Liczba miejsc ograniczona.O tym czy uczestnikowi uda się zapisać na konkurs ligowy decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o tym jak się zapisać na konkurs znajdziecie na tej stronie w momencie uruchomienia zapisów.

Liga MiNI Akademii Matematyki jest serią konkursów ligowych, w których uzyskany przez uczestnika wynik zależy od poprawności odpowiedzi oraz czasu, a uzyskane w poszczególnych konkursach wyniki sumują się. Tematy kolejnych konkursów ligowych wiążą się z tematyką kolejnych zajęć MiNI Akademii Matematyki. Konkursy ligowe odbywają się w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, który mieści się w Warszawie przy ul. Koszykowej 75. Informacja o terminach rozgrywania konkursów ligowych oraz limitach miejsc będzie zamieszczona na stronie Konkursu oraz stronie internetowej MiNI Akademii Matematyki. Konkursy ligowe rozgrywa się przy użyciu Systemu Informatycznego Konkursu oraz komputera udostępnionego przez Organizatora Konkursu i przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu stworzonej bazy zadań konkursowych.