6a Paradoksy matematyki. Liczby, geometria i rachunek prawdopodobieństwa. Gimnazjum

Tematyka: Paradoksy matematyki. Liczby, geometria i rachunek prawdopodobieństwa.

Wykład. Na wykładzie przedstawimy wiele problemów dotyczących liczb, geometrii oraz rachunku prawdopodobieństwa, których rozwiązanie wydaje się zupełnie inne niż z początku mogło się wydawać.

Warsztaty w kilku grupach, zróżnicowanych pod względem wieku i zaawansowania matematycznego z zadań o różnym stopniu trudności.

Prowadzący: mgr inż. Michał Zwierzyński

14 marca 2015 r.

Wykład - godz. 14.00, sala 107 (audytorium), Gmach Wydziału MiNI, ul. Koszykowa 75.

Warsztaty - godz. 15.15, sala 101, Gmach Wydziału MiNI, ul. Koszykowa 75.

Na zajęcia warsztatowe z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy.

Podział na grupy według orientacyjnego stopnia zaawansowania. W przypadku małej liczby chętnych zastrzegamy sobie prawo do połączenia grup.

Wstęp wolny.

Opis: