Proste i okręgi w trójkącie

W sobotę 7 lutego 2015 roku o godzinie 14:00 w sali 107 (audytorium) w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, ul. Koszykowa 75 (Teren Centralny Politechniki Warszawskiej) zapraszamy na pierwsze w nowym roku kalendarzowym zajęcia MiNI Akademii Matematyki.

Będą to już 40-ste zajęcia MiNI Akademii Matematyki, która zainaugurowała działalność 14 marca 2010 roku.

Wykład "Proste i pokręgi w trójkącie" wygłosi dr Leszek Sidz. W czasie wykładu zostaną przedstawione niektóre własności szczególnych punktów i prostych w trójkącie oraz zadania, związane z ta tematyką. Przedstawione zostaną zadania związane ze znanymi szkolnymi własnościami, a także z prostą Eulera, okręgiem dziewięciu punktów i innymi. Omówione zostaną rozwiązania zadań o różnym stopniu trudności, od typowych zadań szkolnych do konkursowych i olimpijskich.

Po wykładzie i tradycyjnej 15-minutowej przerwie na ciastka odbędą się zajęcia warsztatowe, podczas których ich uczestnicy spróbują samodzielnie rozwiązać zadania związane z tematyką wykładu. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone w kilku grupach zróżnicowanych pod względem wiekowym uczestników oraz pod względem trudności omawianych problemów.

Na zajęcia warsztatowe z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy.
Nauczeni doświadczeniem zachęcamy do wcześniejszej rejestracji na zajęcia warsztatowe, ponieważ istnieje możliwość zamknięcia zapisów na warsztaty po osiągnięciu dopuszczalnej liczby miejsc.

Podział na grupy według orientacyjnego stopnia zaawansowania. W przypadku małej liczby chętnych zastrzegamy sobie prawo do połączenia grup.

Wstęp wolny.