MiNI Festiwal Nauki 2014

MiNI Festiwal Nauki w ramach XVIII festiwalu Nauki

Program Sobota 27.09.2014:

1. Dlaczego matematyka jest wszędzie? - P. Stacewicz, 27 IX godz. 10, W

Prezentacja poglądów wybranych filozofów (będących niekiedy matematykami) na relacje między matematyką a światem realnym.

2. Zgadnij kotku, co mam w środku... - Ł. Błaszczyk, 27 IX godz. 11, W

O obrazowaniu medycznym. Pokazane zostaną narzędzia matematyczne, z których korzystają tomografia komputerowa (CT) i rezonans magnetyczny (MRI).

3. Matematyka w działaniu I - Ł. Błaszczyk, A. Wasążnik, 27 IX godz. 12, F

Cykl filmów i animacji przygotowanych w ramach projektu Archipelag Matematyki, pokazujących zastosowania matematyki w obrazowaniu medycznym, szyfrowaniu danych, w biologii, chemii, a także w muzyce i malarstwie.

4. Matematyka w działaniu II - Ł. Błaszczyk, A. Wasążnik, 27 IX godz. 13, F

5. Salon gier matematycznych – A. Wasążnik, studenci Koło Naukowe Matematyków , 27 IX godz. 14, 15, Gr, Wa

Gry edukacyjne przygotowane w ramach projektu Archipelag Matematyki.
Zapisy od 15 września na stronie: zapisy.

6. Archipelag Matematyki: podróż w krainę matematyki – B. Roszkowska-Lech, studenci Koło Naukowe Matematyków, 27 IX godz. 14, 15, Gr, Wa, K

Grając w grę komputerową, gracze będą mieli możliwość odkrywania tajemnic matematyki. Dla najlepszych nagrody.
Zapisy od 15 września na stronie: zapisy.

7. Paradoksy matematyki – M. Zwierzyński, 27 IX godz. 16, W

Czy matematyka może zaskakiwać? Przyjdź, a na pewno przekonasz się, że tak!
Na zajęciach wspólnie zastanowimy się nad paradoksami matematycznymi dotyczącymi liczb, geometrii oraz rachunku prawdopodobieństwa.

Serdecznie zapraszamy!