Mini Akademia Matematyki w dniu 10 lutego 2018

Zapraszamy po feriach 10 lutego o godzinie 14.00 sala 107 na wykład dr Rafała Jóźwiaka "Mózg , klocki i gwiezdne wojny"
Współczesne metody diagnostyczne, zarówno oparte o rejestrację bioelektrycznej czynności neuronów kory mózgowej jak również wykorzystujące bogactwo i mnogość różnych form obrazowania medycznego, pozwalają coraz lepiej poznawać funkcje ludzkiego mózgu oraz odkrywać jego tajemnice. W trakcie wykładu będzie można dowiedzieć się jak matematyka i jej narzędzia przydatne są w odkrywaniu działania i funkcjonowania naszego mózgu oraz co matematyka ma wspólnego z kontrolowaniem mocy znanym z kultowej sagi filmowej "Gwiezdne Wojny".
Po wykładzie warsztaty, w trakcie których uczestnicy sami, przy pomocy prowadzących, będą mogli zapoznać się z działaniem wybranych narzędzi komputerowej analizy sygnałów bioelektrycznych mózgu (m.in. obejrzeć "interaktywną mapę mózgu", powstałą w wyniku komputerowej analizy sygnału EEG podczas wykonywania różnych czynności takich jak czytanie, poszukiwanie wzorców na obrazie itp.)

UWAGA Warsztaty w pracowni komputerowej. Zapisy na warsztaty-każda grupa na inną godzinę. Liczb amiejsc bardzo ograniczona Dla oczekujacych na warsztaty pokaz filmów związanych z obrazowaniem medycznym.