Grafy dla każdego

W sobotę 28 marca 2015 roku o godzinie 14:00 w sali 107 (audytorium) w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, ul. Koszykowa 75 (Teren Centralny Politechniki Warszawskiej) odbyły się kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki.

Wykład "Grafy dla każdego" wygłosił dr Krzysztof Bryś. Słuchacze mieli możliwość przenieść się w magiczny świat teorii grafów, w którym wszystko staje się prostsze. Słuchacze dowiedzzieli się jak modelować i rozwiązywać problemy z otaczającego na świata za pomocą grafów. Ich użycie umożliwia proste znajdowanie odpowiedzi na pytania zadawane nie tylko przez matematyków ale również przez socjologów, psychologów czy gospodynie domowe.

Po wykładzie oraz tradycyjnej 15-minutowej przerwie na ciastka odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których ich uczestnicy próbowali samodzielnie rozwiązać zadania związane z tematyką wykładu. Zajęcia warsztatowe były prowadzone w kilku grupach zróżnicowanych pod względem wiekowym uczestników oraz pod względem trudności omawianych problemów.

Materiały dydaktyczne z zajęć (dla zarejestrowanych)