MiNI Festiwal Nauki 2013

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW
ul. Koszykowa 75

MiNI Festiwal Nauki w ramach XVII festiwalu Nauki

Program Niedziela 29.09.2013:

284. Gdzie diabeł mówi Q.E.D., czyli o matematyce w piekielnie prosty sposób – K. Bryś, P. Naroski, T. Brengos, P. Rzążewski, godz. 10, W

Inscenizowany wykład, w którego trakcie przedstawiona zostanie odwieczna walka dobra ze złem, porządku z chaosem, będąca porównaniem dwóch działów matematyki „piekielnej” kombinatoryki i wymagającej „anielskiej” cierpliwości algebry.

285. Jak grać, żeby wygrać? – R. Górak, godz. 14, W

Lubisz zagadki logiczne i matematyczne? Grając w gry, chciałbyś wiedzieć, jak znaleźć strategię wygrywającą? Pragniesz zostać odkrywcą? Na tych zajęciach znajdziesz to, czego szukasz.

286. Od nacięć na kościach przez kliny aż po bity, bajty i słowa – G.Sójka, godz. 15, W

O tym, jak zmieniały się systemy liczenia na przestrzeni dziejów: jak liczyli jaskiniowcy, co ma chłodne spojrzenie egipskich bogów do ułamków oraz kogo powinniśmy obwiniać o twierdzenie Pitagorasa.

287. Komputer układa puzzle – M. Okulewicz, godz.12, 13, P, Wa (na zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy)

Zmierz się ze sztuczną inteligencją w układaniu puzzli. Dowiedz się, jak ją można pokonać i z czego wynikają jej ograniczenia. Sprawdź, czy sztuczna sieć neuronowa odtworzy z fragmentów Twoje zdjęcie.

288. Archipelag Matematyki: różne oblicza matematyki – B. Roszkowska-Lech, T. Rzeżuchowski, godz. 11, P, W

Zaprosimy słuchaczy w podróż po Archipelagu Matematyki, prezentując materiały multimedialne projektu. Odkryjecie fascynujące oblicza matematyki.

289. Archipelag Matematyki: podróż w krainę matematyki – B. Roszkowska-Lech i studenci z koła naukowego MiNI, godz. 12,13, G, Wa (na zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy)

Zapraszamy w wirtualną podróż po wyspach Archipelagu Matematyki. Samodzielnie grając w grę komputerową, gracze będą mieli możliwość odkrywania tajemnic matematyki.

Serdecznie zapraszamy!