MiNI Konkurs Statystyczny – czwartek 30 maja 2019, godz. 14.15, sala 301, gmach MiNI PW

Drodzy uczestnicy zajęć MiNI Akademii Matematyki !

Mamy dla Was niespodziankę - MiNI Konkurs Statystyczny sprawdzający Waszą wiedzę ze statystyki. Treści pytań będą dotyczyć tematyki zajęć, które odbyły się 16 marca (dr Krzysztof Bryś, „Ze statystyką na ty”). Liczyć będzie się nie tylko wiedza i umiejętności matematyczne, ale również strategia wyboru zadań i szybkość ich rozwiązywania. O wyniku końcowym decydować będzie nie tylko liczba poprawnie rozwiązanych zadań ale również czas.

Konkurs zostanie rozegrany w najbliższą czwartek 30 maja 2019, przed ostatnimi w tym roku szkolnym zajęciami MiNI Akademii Matematyki. Początek o godz. 14.15 w sali 301 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej mieszczącym się przy ul. Koszykowej 75. Konkurs potrwa 30 minut i zaraz po jego zakończeniu będą znane wyniki. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród dla najlepszych odbędzie się o godzinie 15.00, w sali 107 podczas ostatnich w tym roku zajęć MiNI Akademii Matematyki.

Aby zapisać się na MiNI Konkurs Statystyczny należy mieć założone i uaktywnione konto w Powszechnym Internetowym Konkursie dla uczniów szkół średnich - Matematyka na stronie: https://konkurs.mini.pw.edu.pl . Po zalogowaniu się na to konto można zapisać się na MiNI Konkurs Statystyczny korzystając z poniższego linka: Zapisy . Liczba miejsc ograniczona. O tym czy uczestnikowi uda się zapisać na konkurs ligowy decyduje kolejność zgłoszeń.

Konkurs polegać będzie na rozwiązaniu 5 zadań testowych zamkniętych wielokrotnego wyboru. Do każdego zadanie podane będą 4 warianty odpowiedzi. Za zaznaczenie wszystkich prawidłowych odpowiedzi w pojedynczym zadaniu uczestnik zdobywa 1 punkt, w przeciwnym wypadku liczba punktów za zadanie wynosi 0.
O wyniku końcowym decydować będzie nie tylko liczba poprawnie rozwiązanych zadań ale również czas. Uzyskany wynik punktowy będzie pomnożony przez współczynnik odpowiadający czasowi w jakim uczestnik zaznaczył odpowiedzi na wszystkie zadania. Przez pierwsze 20 minut trwania Konkursu współczynnik ten będzie wynosił 1. Potem współczynnik ten będzie malał liniowo aż do osiągnięcia wartości 0,8 na koniec czyli po 30 minutach. Zatem, przykładowo: jeśli ktoś rozwiąże poprawnie wszystkie 5 zadań w czasie 30 minut, to otrzyma 5 punktów * 0,8, czyli 4 punkty.

Trzech uczestników z najlepszymi wynikami zdobędzie nagrody rzeczowe (gry planszowe).