19.05.2018 Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

11.15-12.00 Paweł Rzążewski, Grafy: świat matematyki i świat rzeczywisty
Miejsce: Gmach Główny
sala: 315
Podczas wykładu zobaczymy, w jaki sposób problemy ze świata matematyki mogą zostać wykorzystane do rozwiązania problemów ze świata rzeczywistego. W szczególności poznamy grafy, czyli mieszkańców świata matematyki, którzy wyjątkowo skutecznie (i czasem zaskakująco) nadają się do opisu różnorodnych zagadnień z życia.
Na ten wykład obowiązują zapisy.

Piknikowe zajęcia MiNI Akademii Matematyki
Miejsce: Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

12.30-13.15 Teatr Matematyki „TeMat",, Wacław Sierpiński - życie i matematyka
Sala: 329
Aktorzy Amatorzy Teatru Matematyki postarają się przybliżyć publiczności osiągnięcia naukowe i życiorys jednego z największych polskich matematyków, przeplatając merytoryczny wykład z Trójkątem Sierpińskiego w roli głównej razem ze scenami z jego prywatnego życia.

13.15-14.00 dr Agnieszka Badeńska, Piękno ukryte między wymiarami
Sala: 329
Serdecznie zapraszam do świata fraktali – fantazyjnych, skomplikowanych struktur, kryjących się gdzieś między wymiarami. Wspólnie ze słuchaczami poszukamy cech charakterystycznych zbiorów fraktalnych, po czym wyprowadzimy wzór na wymiar tzw. zbioru samopodobnego i sprawdzimy jak działa on w praktyce.

14.00-14.15 Uroczyste zakończenie zajęć MiNI Akademii Matematyki w roku 2017/2018. Rozdanie dyplomów
Sala: 329

Na wszystkie zajęcia MiNI Akademii Matematyki w dniu 19 maja 2018 wstęp wolny. Na konkursy, z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy.

14.30-15.15 MiNi Konkurs matematyczny dla licealistów - sprawdzający wiedzę matematyczną uczestników. Ale nie tylko. Liczyła się będzie również strategia wyboru zadań i szybkość ich rozwiązywania. O wyniku końcowym będzie decydowała nie tylko liczba poprawnie rozwiązanych zadań ale również czas. Informacja o zapisach na konkurs.
Sala: 218

14.30-15.15 MiNi Konkurs matematyczny dla gimnazjalistów - sprawdzający wiedzę matematyczną uczestników. Ale nie tylko. Liczyła się będzie również strategia wyboru zadań i szybkość ich rozwiązywania. O wyniku końcowym będzie decydowała nie tylko liczba poprawnie rozwiązanych zadań ale również czas. Informacja o zapisach na konkurs.
Sala: 219