link do wykładu

Zapraszamy o 14.00 w sobotę 6 czerwca https://youtu.be/b_bPny-cYPQ
Wykład Michał Zwierzyński, Matematyczne nierówności.

6 czerwca: spotkanie online z matematycznymi nierównościami

W sobotę 6 czerwca na naszym kanale YouTube zapraszamy na kolejny wykład MiNi Akademii Matematyki. Michał Zwierzyński opowie o matematycznych nierównościach.
Z nierównościami spotykamy się bardzo często w matematycznej codzienności. Jak ich dowodzić? Jak są one powiązane z geometrią pewnych krzywych oraz zbiorów? Do czego się tak na prawdę przydają? Podczas wykładupoznacie podstawowe narzędzia dowodzenia nierówności w matematyce oraz bardzo ciekawe ich zastosowania, również w codziennym życiu.

Transmisja wykładu

Zapraszamy na transmisje na żywo wykładu dr Leszka Sidza
Link do transmisji https://youtu.be/yLT4zfxQ-7Y

Sobota 9.05.2020 pierwsze zajęcia MiNI Akademii Matematyki online.

W dniu 9 maja 2020 roku organizujemy pierwsze w historii zajęcia MiNi Akademii Matematyki online.

Wyniki Ligi MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2019/20

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną nie jesteśmy w stanie przeprowadzić ostatniego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki. W związku z tym za ostateczne uznajemy rankingi uwzględniające wyniki pięciu rozegranych konkursu ligowych, które można znaleźć tutaj .

Zajęcia 18 kwietnia

Z przykrością zawiadamiamy, że zajęcia MiNI Akademii Matematyki w dniu 18.04.2020 nie odbędą się. Koronawirus nas pokonał.
Ale jest też dobra wiadomość.Już wkrótce zaprosimy Was na MiNI Akademię Matematyki online.

Odwołane zajęcia

Z przykrością zawiadamiamy, że mając na uwadze troskę o zdrowie i bezpieczeństwo Uczestników odwołujemy zajęcia MiNi Akademii Matematyki 14 marca.
Zaplanowany wykład odbędzie się w innym terminie.
Odwołane zostają tez wszystkie imprezy związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Matematyki oraz 10-lecia MiNI Akademii Matematyki.

Wyniki Piątego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki

Wyniki indywidualne Piątego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki przeprowadzonego 1 lutego 2020r. Pierwsza piątka rankingu indywidualnego:

Tematyka zajęć MiNI Akademii Matematyki w roku 2020

1.02.2020 Anna Mućka O największym wspólnym dzielniku i podzielności godz. 14.00

Rozpoczęła się XXI edycja Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka

Zapraszamy do wzięcia udziału w Powszechnym Internetowym Konkursie z Matematyki organizowanym przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej we współpracy z Politechniką Gdańską.

Konkurs daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych i jest narzędziem, które świetnie przygotowuje do studiów politechnicznych.

Strony

Subskrybuj MiNI Akademia Matematyki RSS