Kółko matematyczne - Matematyka dla ambitnych

Rok 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia warsztatów matematycznych „Matematyka dla ambitnych” bedą kontynuowane.
Tak jak w roku ubiegłym zapraszamy uczniów liceum, gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej pasjonujących sie rozwiązywaniem problemów matematycznych.
Chcemy zwrócić uwagę na heurystykę rozwiązywania problemów, pokazać metody i techniki.
Będziemy prezentowali nietypowe problemy różniace sie od szkolnych zadań.
Zapraszamy
Pierwsze zajęcia odbyły się 2 października . Mogliscie zobaczyć jak rozważanie prostych, szczególnych przypadków może pomóc w rozwiązaniu bardziej skomplikowanych problemów.
Kolejne zajęcia 9 października o godzinie 16.30 w sali 329 poprowadzi Pan mgr Michał Zwierzyński.

23 października 2018, dr Leszek Sidz Geometria na płaszczyźnie
16 października 2018, dr Leszek Sidz Geometria na płaszczyźnie
9 października 2018, mgr Michał Zwierzyński Zadania konkursowe
2 października 2018, dr Barbara Roszkowska-Lech Uprościj i rozważ przypadki szczególne