Kółko matematyczne -Matematyka dla ambitnych

W dniu 17 października 2017 r rozpoczynamy na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zajęcia kółka matematycznego „Matematyka dla ambitnych”.
Głównym celem zajęć jest rozwijanie matematycznych zdolności uczestników, doskonalenie warsztatu i matematycznego myślenia oraz poznawanie ciekawej i fascynującej matematyki. Z założenia zajęcia będą też przygotowywać do Olimpiady Matematycznej, innych konkursów matematycznych ( w szczególności Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkól Średnich organizowanego przez Wydział) oraz, rozwijając matematyczne myślenie, do studiów na kierunkach związanych z matematyką.
W czasie zajęć uczniowie poznają w teorii i praktyce różne przydatne narzędzia do rozwiązywania problemów oraz zadań olimpijskich i konkursowych.

W odróżnieniu od zajęć MiNi Akademii Matematyki, które odbywają się kilka razy w roku chcielibyśmy zajęcia kółka prowadzić regularnie co tydzień.- we wtorki zaczynając od 17 października. Zapraszamy na nie tych uczniów gimnazjum i liceum, którzy są gotowi do ciężkiej i systematycznej pracy, samodzielnego rozwiązywania w domu dużej liczby zadań matematycznych oraz poznawania nowych matematycznych narzędzi.
Program zajęć będzie wykraczał poza matematykę szkolną.

Spotkania odbywają się w Gmachu Wydziału MiNI , Koszykowa 75, sala 328, we wtorki godz. 16.30-18.00

12 grudnia, Dr Leszek Sidz, Geometria płaska
5 grudnia, Dr Mirosława Reńska, Grafy cd
28 listopada, Dr Mirosława Reńska, Indukcja matematyczna- dokończenie, Grafy
21 listopada, Dr Mirosława Reńska, Indukcja matematyczna cd, Grafy
14 listopada, Dr Rafał Górak, Indukcja matematyczna
7 listopada, Dr Rafał Górak, Indukcja, gry i strategie 4
31 października, Dr Rafał Górak, Indukcja, gry i strategie 3
24 października, Dr Rafał Górak, Indukcja, gry i strategie 2
17 października, Dr Rafał Górak, Indukcja, gry i strategie 1
Na zajęcia nie obowiazują zapisy.