Kółko matematyczne-Matematyka dla ambitnych

W dniu 17 października 2017 r rozpoczynamy na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zajęcia kółka matematycznego „Matematyka dla ambitnych”.
Głównym celem zajęć jest rozwijanie matematycznych zdolności uczestników, doskonalenie warsztatu i matematycznego myślenia oraz poznawanie ciekawej i fascynującej matematyki. Z założenia zajęcia będą też przygotowywać do Olimpiady Matematycznej, innych konkursów matematycznych ( w szczególności Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkól Średnich organizowanego przez Wydział) oraz, rozwijając matematyczne myślenie, do studiów na kierunkach związanych z matematyką.
W czasie zajęć uczniowie poznają w teorii i praktyce różne przydatne narzędzia do rozwiązywania problemów oraz zadań olimpijskich i konkursowych.

W odróżnieniu od zajęć MiNi Akademii Matematyki, które odbywają się kilka razy w roku chcielibyśmy zajęcia kółka prowadzić regularnie co tydzień.- we wtorki zaczynając od 17 października. Zapraszamy na nie tych uczniów gimnazjum i liceum, którzy są gotowi do ciężkiej i systematycznej pracy, samodzielnego rozwiązywania w domu dużej liczby zadań matematycznych oraz poznawania nowych matematycznych narzędzi.
Program zajęć będzie wykraczał poza matematykę szkolną.

I spotkanie
17 października, wtorek godz. 16.30-18.00 Gmach Wydziału MiNI Koszykowa 75 sala 328
Dr Rafał Górak, Indukcja, gry i strategie

Na zajęcia nie obowiazują zapisy.