MiNI Festiwal Nauki 2016

ul. Koszykowa 75

MiNI Festiwal Nauki w ramach XX festiwalu Nauki

Program Sobota 24.09.2016:

284. Łamacze wykresów – prof. dr hab. inż. Przemysław Biecek, 24 IX godz. 10, gra edukacyjna, od 12 lat, s.212

Gra terenowa zorganizowana w budynku wydziału MiNI. Celem gry jest odnalezienie i rozwiązanie jak największej liczby zagadek statystycznych. Nagrody dla najlepszych.
Aby odczytać zagadki potrzebny jest telefon komórkowy ze skanerem kodów QR.

285. Obliczenia na parach multizbiorów – dr Paweł Wójcicki, mgr Artur Giżycki, 24 IX godz. 10, W, od 15 lat, s.107

Obliczenia na symbolach Tannaki polegają na działaniach na parach multizbiorów. Pokazując ciekawe fakty matematyczne chcemy zachęcić słuchaczy do rozpoczęcia zabawy z symbolami Tannaki.

286. Klasyczne paradoksy rachunku prawdopodobieństwa – mgr inż. Tomasz Łukasz Żynda, 24 IX godz. 12, W, od 15 lat, s.107

Często zdarzenia wydają nam się mniej prawdopodobne niż są w rzeczywistości lub odwrotnie, wydają się prawdopodobne bardziej, niż nimi są. Właśnie takim zdarzeniom poświęcony będzie ten wykład.

287. Zarządzanie pracownikami. Wstęp do programowania binarnego. – dr Andrzej Leśniewski, mgr Krzysztof Leśniewski, 24 IX godz. 12, W, Wa, od 15 lat, s.107

Matematyka w praktyce dnia codziennego. Omówimy zagadnienia rozmieszczenia pracowników na stanowiskach, pakowania plecaka oraz problem układania optymalnego planu zajęć.

288. Matematyczne legendy – mgr Adam Wasążnik, 24 IX godz. 12, 13:30 , gra edukacyjna, od 15 lat, s. 212

Turniej gry karcianej „Matematyczne legendy”
Pojedyncza rozgrywka zajmuje ok. 30-40 minut.

Program Niedziela 25.09.2016:

289. Zadziwiająca matematyka – mgr inż. Michał Zwierzyński, 25 IX godz. 12, W, od 12 lat, s.107

Zaprezentujemy wiele problemów z otaczającego nas świata oraz z pogranicza matematyki, których rozwiązania będą miały na celu zaskoczenie uczniów biorących udział w wykładzie.

Podczas wykładu zaprezentowany będzie również film "Paradoks więźniów" stworzony przez MathFigs. Zapraszamy do polubienia ich strony na facebooku, filmików na youtubie oraz subskrypcji kanałów. Praca nad kolejnymi odcinkami trwa.

Film "Mathfigs-PL 01 - Paradoks więźniów" (wersja polska)

Film "Mathfigs 01 - Three prisoners problem" (wersja angielska)

Serdecznie zapraszamy!