8b O tym, kto wygrywa każde wybory. (gimnazjum, I liceum)

Już od lat '50 tych ubiegłego stulecia było wiadomo, że nie ma uczciwej procedury wyborczej. Nie ma uczciwych wyborów. Na wykładzie pokażemy zależność wygrywającego od procedury głosowania i omówimy bardzo znane przykłady naruszenia warunków uczciwego głosowania.
Na warsztatach zorganizujemy sobie własne wybory, gdzie kandydatami i wyborcami będą sami uczestnicy. Poszukamy wspólnie słabych stron naszej procedury wyborczej.

Warsztaty w kilku grupach, zróżnicowanych pod względem wieku i zaawansowania matematycznego z zadań o różnym stopniu trudności.

Prowadzący: dr Paweł Wójcicki i mgr Artur Giżycki

7.05.2016 r

Wykład - godz. 14.00, sala 107 (audytorium), Gmach Wydziału MiNI, ul. Koszykowa 75.

Warsztaty - godz. 15.15, sala 102, Gmach Wydziału MiNI, ul. Koszykowa 75.

Na zajęcia warsztatowe z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy.

Podział na grupy według orientacyjnego stopnia zaawansowania. W przypadku małej liczby chętnych zastrzegamy sobie prawo do połączenia grup.

Wstęp wolny.

Opis: