Matematyka dla Ambitnych

W dniach 16 oraz 23 października zapraszamy na warsztaty z geometrii płaskiej.
Jak rozwiązywać niestandardowe zadania z geometrii pokaże Wam dr Leszek Sidz.

Jak co tydzień zajęcia w sali 329 o godzinie 16.30

Na zajęcia nie obowiązują zapisy. Wystarczy tylko przyjść.

Zapisy na Pierwszy Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2018/19

Aby zapisać się na Pierwszy Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki należy mieć założone i uaktywnione konto w Powszechnym Internetowym Konkursie dla uczniów szkół średnich - Matematyka na stronie: https://konkurs.mini.pw.edu.pl. Po zalogowaniu się na to konto można zapisać się na Pierwszy Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki korzystając z poniższego linka: Zapisy .

O tym "Co otrzymamy z przecięcia stożka oraz płaszczyzny?" dowiecie się w dniu 27 października w ramach MiNI Akademii.

W dniu 27 października o godzinie 14.00 w sali 329 zapraszamy na zajęcia poswięcone krzywym stożkowym "Co otrzymamy z przecięcia stożka oraz płaszczyzny?
Na wykładzie Michał Zwierzyński opowie o różnych, równoważnych definicjach krzywych stożkowych (paraboli, elipsy, hiperboli) oraz pokaże ich interesujące własności.
Potem tradycyjnie warsztaty.

A przed wykładem pierwszy w tym roku konkurs Ligii MiNI Akademii.

Zapraszamy-wstęp wolny ale nie zapomnijcie się zapisać.

Warsztaty Matematyczne Matematyka dla Ambitnych-9 października

Drugie, w roku szkolnym 2018/2019, zajęcia kółka matematycznego "Matematyka dla Ambitnych" we wtorek 9 października, godz. 16.30 -18.00 , sala 329.
Zajęcia poprowadzi Michał Zwierzyński.
Zapraszamy do wspólnego rozwiązywania zadań konkursowych uczniów liceum, gimnazjum i starszych klas szkół podstawowych..
Na zajęcia wstep wolny i nie obowiązują zapisy.

Rusza Liga MiNI Akademii Matematyki 2018/19

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Ligi MiNI Akademii Matematyki w nowym roku szkolnym.

Warsztaty matematyczne -Matematyka dla ambitnych 2 października

Pierwsze w roku szkolnym 2018/2019 zajęcia kółka matematycznego "Matematyka dla Ambitnych" we wtorek 2 października godz. 16.30 -18.00 sala 329.
Zapraszamy wszystkich chcących doskonalić umiejętność rozwiązywania problemów matematycznych.

Zajęcia są bezpłatne.

Inauguracja zajęć MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2018/2019 w dniu 6 października

W dniu 6 października 2018 r o godzinie 14.00 pierwsze zajęcia MiNI Akademii Matematyki w Warszawie w roku szkolnym 2018/2019 .
Zapraszamy na wykład dr Agnieszki Zimnickiej W krainie średnich
Poznacie nierówności między średnimi i ich zastosowania.

Wykład jak zwykle w sali 107.. Po wykładzie, o godzinie 15.15 warsztaty na które obowiązują zapisy.

Zapraszamy.
Na plakacie harmonogram zajęć do końca roku.

Zajęcia są bezpłatne

2 października Inauguracja zajęć warsztatów "Matematyka dla Ambitnych" w roku szkolnym 2018/2019

We wtorek 2 października o godzinie 16.30 zapraszamy na warsztaty matematyczne "Matematyka dla ambitnych"

Zapraszamy osoby zainteresowane ciągłym doskonaleniem swoich umiejętności matematycznych, chcące rozwiązywać dużo ciekawych a czasem i trudnych zadań,
Na pierwsze spotkanie zapraszamy uczniów liceum i gimnazjum (ewentualnie klasy VII, VII SP)

Pierwsze spotkanie będzie w sporej części organizacyjne.

Nie ma zapisów -wystarczy tylko przyjść!
Więcej szczegółów (mi,numer sali wkrótce)

Tematyka zajęć MiNi Akademii Matematyki do końca 2018 r

Zapraszamy wszystkich na zajęcia MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2018/2019.
Poniżej znajdziece harmonogram zajęć do końca 2018 roku.
Pierwsze zajęcia już 6 pażdziernika.

6.10.2018 Agnieszka Zimnicka, „W krainie średnich”

Pokażemy nierówności między średnimi i ich zastosowania w dowodzeniu nierówności i zagadnieniach optymalizacyjnych.

27.10.2018 Michał Zwierzyński, „Co otrzymamy z przecięcia stożka oraz płaszczyzny?

Przetwarzanie danych osobowych

Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, że od dnia 24 maja 2018 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprzestał przetwarzania danych użytkowników MiNI Akademii Matematyki.

Subskrybuj MiNI Akademia Matematyki RSS