How to Tell the Ducks from the Rabbits wykład prof. Iana Stewarta 12 kwietnia 2018 r w gmachu Głównym Pw

W dniu 12 kwietnia 2018 roku w Małej Auli w Gmachu Głównym PW o godz. 15.15 profesor Ian Stewart z Uniwersytetu w Warwick w Wielkiej Brytanii wygłosi odczyt pt. How to Tell the Ducks from the Rabbits - Mathematics of Visual Illusions.
Zapisy na wykład.

Tam też znajdziecie streszczenie wykładu i więcej informacji o wykładowcy.
Serdecznie zapraszamy.

Metody arytmetyki w zadaniach geometrycznych na Mini Akademii Matematyki w dniu 14 kwietnia 2018

W dniu 14.04.2018 o godzinie 16.00 zapraszamy na wykład dr Leszka Sidza Metody Arytmetyki w zadaniach geometrycznych

Zajęcia będą poświęcone pokazaniu zastosowania w zadaniach geometrycznych własności liczb takich, jak parzystość, podzielność oraz twierdzeń arytmetyki takich , jak Zasada Dirichleta, indukcja matematyczna. Przedstawione będą podstawowe twierdzenia, wymienione powyżej i metody ich zastosowania w różnych zadaniach geometrycznych.

Wyniki Szóstego Konkursu i końcowe rankingi Ligi MiNI Akademii Matematyki w roku szkolnym 2017/18

Wyniki Szóstego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki rozegranego 17 marca 2018 :

Szósty Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki - 17 marca 2018 - zapisy

Szósty ( i ostatni w tegorocznej edycji) Konkurs Ligi MiNi Akademii Matematyki rozegramy w sobotę 17 marca 2018 o godzinie 13.00, czyli tuż przed kolejnymi zajęciami MiNI Akademii Matematyki (sala 311 w gmachu Wydziału MiNI PW). Konkurs potrwa 48 minut. Zadania konkursowe dotyczyć będą tematyki omawianej na poprzednich zajęciach MiNI Akademii Matematyki, czyli modelowania matematycznego.

Grafy przecięć figur geometrycznych w dniu 17 marca na MiNI Akademii Matematyki

W dniu 17 marca 2018 o godzinie 14.00 zapraszamy na wykład dr Pawła Rzążewskiego Grafy przecięć figur matematycznych.

Wyniki Piątego Konkursu i aktualne rankingi Ligi MiNI Akademii Matematyki

Wyniki Piątego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki rozegranego 3 marca 2018 :

Mini Akademia Matematyki w dniu 3 marca 2018 r.

Zajęcia przygotowane przez KoŁo Naukowe Modelowania Matematycznego.
Zapraszamy na wykład dr Łukasza Błaszczyka i Kamila Wołosa z KNMM Armagedon matematyczny czyli jak modelowanie może świat uratować jak zwykle o godzinie 14.00 do sali 107.
Wykład będzie wstępem do modelowania matematycznego opisującego rzeczywistość. Zostaną przedstawione przykłady wykorzystania
takiego modelowania (np. w aerodynamice samochodów, przepływach ciepła itp).

Piąty Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki - 3 marca 2018 - zapisy

Piąty Konkurs Ligi MiNi Akademii Matematyki rozegramy w sobotę 3 marca 2018 o godzinie 13.00, czyli tuż przed kolejnymi zajęciami MiNI Akademii Matematyki (sala 218 w gmachu Wydziału MiNI PW). Konkurs potrwa 45 minut. Zadania konkursowe dotyczyć będą tematyki omawianej na poprzednich zajęciach MiNI Akademii Matematyki, czyli zastosowań matematyki w medycynie i nie tylko.

Kółko matematyczne -Matematyka dla ambitnych 27 lutego i 6 marca

Zajęcia kółka matematycznego "Matematyka dla Ambitnych" we wtorki 26 lutego i 6 marca godz. 16.30-18.00 w sali 105 poświecone będą zadaniom z kombinatoryki. Poznacie "Bajki kombinatoryczne"
Prowadzący mgr Michał Zwierzyński

Wyniki Czwartego Konkursu i aktualne rankingi Ligi MiNI Akademii Matematyki